Tisztelt Ügyvéd úr,
Tulajdonomban van egy belvárosi ingatlan, mely társasházat egy befektetői csoport a tetőtér eladásnak ellenértékeként teljes körűen felújít. A kérdésem a felújítás során az ingatlanomban keletkezett károkra vonatkozik. A befektetővel kötött szerződés alapján a befektető vállalta, hogy az eredeti állapotott első osztályú munkával helyreállítja.
Az ingatlanomban beázások történtek némelyik csak a plafont érinti, de van olyan ahol a tapétán is látható az ázás. Mivel az a cég ahol ezt a tapétát vásároltam már megszünt és nekem sincs ilyen tapétám, hogy a beázott részt cserélni tudják, szeretném megtudni, hogy jogos-e a kérésem, hogy az egész szobában cseréljék ki a tapétát. Lakás másik részén egy festhető tapéta ázott le, melyett egyszerűbb pótolni, de érzésem szerint az eredeti színt nem tudják majd pontosan kikeverni. Ebben az esetben kérhetem, hogy az egész szobát fessék át, mivel színbeli különbségek lesznek?
Az ingatlanomhoz tartozik még egy erkély, melynek felújítását nem nem tartalmazta a társasházzal kötött szerződés, mivel magántulajdon. A befektetővel történt szóbeli megállapodás alapján egy szerződést kötöttünk volna ennek felújításáról, de ez a mai napig nem történt meg. Az erkélyemet egyik napról másikra "felújították" ( lefestették) a beleegyezésem nélkül. Az építkezésen dolgozó egyik szakember szerint életveszélyes az erkély, mivel nem a megfelelő technológiát alkalmazták ( öntöttvasat normál hegesztéssel hegesztettek, miközben ezt a fajta anyagot csak speciális hegesztési móddal lehet rögzíteni). Szeretném megtudni, hogy milyen lehetőségeim vannak annak érdekében, hogy az erkélyemet normálisan felújítsák.
Válaszát és segítségét is előre köszönöm.
István