• Renáta 29971 számú kérdése
  • 2008-12-19

Tisztelt Ügyvéd úr!

Édesapám összeköltözött egy férjezett hölggyel.95ben a hölgy férjével előszerződést kötöttek,-amelyet sajnos adásvételi nem követett-amiben rögzítették:
2004.márc.30ig adásvételit kötnek a jelen szerz.alapján,me­lynek értelmében édesapám tulajdonába kerül a férj 1/2 tulajdonrésze.
a jelen szerz.aláírásával a férj elismeri hogy átvette a lakás vételárat!(nem előleget)
Ezt aláírta a hölgy is,édesapám,a fér­j,két tanú,ügyvéd.
(nem tudom van e jelentőssége,ha jól tudom 1évvel később megvolt a válás is )
Mivel közben kiköltöztek külföldre,a lakást nem ők használják,kértem édesapám élettársát,hogy odaköltözhessek,amit megtagadott,mondván övé a lakás.
A tulajdoni lapból kiderült,hogy a volt férj eladta még egyszer! a tul.részét csak akkor már a volt feleségnek édesapámat teljesen kihagyva,írhatnám azt is,hogy átjátszották a feje fölött,és ezzel tényleg csak a hölgy nevére került!
Édesapám ezt nem szeretné annyiban hagyni-a mai napig élettársak!Fontosabb lenne számára a lakás tulajdoni részét megszerezni,mintsem az akkori vételárat;mondjuk úgy hogy kérjük a végleges adásvételi szerz.megkötését,a 99-t "érvényteleníteni".Elvileg a későbbi elővásárlás jogáról a hölgy lemondott azzal,hogy az előszerz.ő is aláírta nem?Érdemes perbe belevágni?Mekkora esély van sikerre?De hallottam már a vagyonközösség megállapításáról is.
Mi a véleménye?
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Renáta!
Alappal indíthatnak pert, mivel az előszerződés alapján a feleknek szerződéskötési kötelezettsége keletkezett, amely a harmadik személynek történő eladással nem teljesült, az eladó pedig jogalap nélkül gazdagodott az édesapja által kifizetett összeggel, amit most visszakövetelhet.
Tekintettel azonban a bírósági eljárásra, és a felmerülő elévülési kérdésre is, érdemes lehet ügyvédi segítséget igénybe venni.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: