Tisztelt Hölgyem/Uram!
Először is megköszönném szíves segítségüket, illetve válaszukat a 39463 sorszám alatt feltett kérdésemre.
A vagyonközösség megszüntetésével kapcsolatban az elmúlt napokban újabb problémába ütköztem, éspedig:
A közös vagyont képező ház értékesítésével egy pécsi ingatlanközvetítő volt mindmáig megbízva. Mivel a vagyonközösség megegyezés alapján fog megszűnni, még az ügyben kiírt tárgyalás előtt, értesítettem az ingatlanközvetítőt, hogy a szolgálataira nem tartok a jövőben igényt (mellékesen nem is törte magát, így évek óta sikertelen volt az értékesítés). A megbízási szerződés határozatlan időre köttetett, és arra az esetre, ha még értékesítés előtt visszalépnék, engem mint megbízót, 15000 Ft megfizetésére kötelez. Kértem hát a megbízottat, hogy állítsa ki a számlát, amit megtagadott azzal, hogy őt több illeti a hosszasan elhúzódó értékesítési próbálkozásokból és most, hogy szerződés bontanék vele, 100 ezer Ft követel tőlem alaptalanul. Nem áll szándékomban többet fizetni, mint azt az összeget amely az érvényes szerződésünkbe lett foglalva, és sem újabb szerződést, sem bármilyen más, számomra kötelezettséget jelentő papírt nem fogok aláírni.
A következő kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:
1. Jogilag igazam van-e?
2. Mit tehetek, ha az ingatlanos nem állítja ki a számlát a 15 ezer Ft-ról és így nem tudok eleget tenni a fizetési kötelezettségemnek, illetve ha ennél nagyobb összegről állít ki számlát?
3. Elég ha két tanú aláírásával ellátott, tértivevényes levél formájában továbbítom a szerződés felmondását, attól függetlenül, hogy azt a megbízott aláírja-e vagy sem?
4. A megbízási szerződést megszüntetése, felmondása, vagy felbontása a jogilag helyes megfogalmazás?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel,
Zsuzsa