• Ibolya 46466 számú kérdése
  • 2014-10-20

Tisztelt Ügyvéd úr!
A lányom vásárolni szeretne egy lakást, mivel egyedül nem mer belevágni az ügy intézésébe, együtt próbáljuk végig vinni. Találtunk egy ingatlan irodánál megfelelő lakást, mindketten megtekintettük, meg is felelne és az árat amit másodszorra ajánlottunk, az eladó is elfogadta, állítólag. Azért írom így, mert vidéken van, nem tudjuk hol, számunkra a közvetítő szerint nem is lényeges, ráérünk a szerződés aláírásakor találkozni vele. Pedig lennének kérdéseink. Jelenleg albérlők lakják az ingatlant, nem tudom milyen szerződésük van a jelenlegi tulajdonossal, nem szeretne a lányom egy olyan lakást venni, ahová nem tud beköltözni. Erre a kérdésünkre annyit mondott a közvetítő, hogy miért érdekel ez engem, ha nem költözne ki az albérlő, akkor hívok rendőrt és az kiteszi. Mivel tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, teljesen elbizonytalanodtunk a vételi szándékunkat illetően. Még egy úgy nevezett vételi ajánlatot is alá írattak a lányommal, benne van, hogy letesz 100 ezer forintot, ami majd a foglaló részét képezi, de ha részünkről nem jön létre az üzlet, akkor ez nem jár vissza. Csak az iroda képviselője és két ott dolgozó mint tanú írta alá, az eladó nem. Természetesen közöltem az ingatlanközvetítővel, hogy nem fizetünk semmit addig, míg nem kapunk válaszokat ezekre a kérdésekre. Mivel azt sem tudom, hogy van e pl. adósság az ingatlanon, van e pl közüzemi tartozás, egyszóval, hogy per, teher és igénymentes-e?
Az ingatlanos lekért egy netes tulajdonlapot, ami ugye nem hiteles. Elképzelhető, hogy a hiteles tulajdonlapon más adat is szerepelhet? Pl. jelzálog, stb.
Ezek után már a közvetítő iroda ügyvédjét sem szeretném elfogadni, mert nem bízom bennük. Csak azt hajtogatják, hogy ők leveszik az ügyintézés gondját a vállunkról. Lehet, hogy túlságosan gyanakvó vagyok, de egy 6,4 milliós vétel és húsz évnyi hitel törlesztés vállalása nem kis dolog, nincs annyi önerőnk, hogy akár százezret is elbukjunk. Úgy érzem sürgetnek, a vételi ajánlatot is korainak tartom, hiszen még egy hiteles tulajdoni lapot sem láttunk, a tulajdonosról sem tudjuk, hogy kicsoda és a bérlőiről sem, hogy határozott idejű a szerződésük, milyen felmondási idővel, egyáltalán van e szerződés, stb?
Amennyiben Önöket bíznánk meg a szerződés létrehozásával, ez a megbízás mennyi idő alatt jöhetne létre?
Válaszát előre is köszönöm!
Ibolya

Tisztelt Ibolya!

A megbízás gyorsan, akár a mai napon is megvalósulhat Önök és az Irodánk között, de néhány megjegyzés még elöljáróban:

A nem hiteles tulajdoni lappal nincs gond, az adásvételhez is ezt kell lekérni, ennek adattartalma megegyezik a hiteles tulajdoni lapéval, csak a formai körülményekben van különbség.

A közvetítő által ajánlott ügyvéd megbízását jellemzően mi sem szoktuk ajánlani, támogatni.

A mi munkamódszerünk szerint is elégséges a vevőnek és az eladónak a szerződés aláírásakor találkozni, az más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetükben a bérleti szerződés rendelkezéseit valóban ismerni kellene, mert a birtokba adás és a vételár fizetés szabályait csak ennek ismeretében lehet korrekt módon megállapítani.

Amennyiben igényt tart az Irodánk közreműködésére, úgy irodának az alábbi módok valamelyikén érheti el, kérem, hogy hívjon vagy írjon bizalommal.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: