Tisztelt Dr. Nagy Zoltán Ügyvéd Úr,
magyar származású német állampolgár vagyok. Szeretnék egy lakást vásárolni a Balatonnál egy távoli rokonom (testvérem unokája) részére, aki magyar állampolgár.
Kérdésem, hogy milyen formában tehetem meg a vásárlást.
Unokaöcsém információja alapján ő bajba kerülhet (a manapság állítólag gyakori vagyonosodási vizsgálatok miatt) ha ő lenne a vevő, csak én fizetném ki a vételárat, hiszen neki nincs erre elegendő pénze. Személyes okok miatt viszont én nem szeretném a saját nevemre venni a lakást.
Mit tanácsol, hogyan vásárolhatnék neki lakást, hogy ne az én nevemen legyen és őt se érjék kellemetlenségek ez miatt?
Köszönettel és baráti üdvözlettel,
Niko