• D.Erzsébet 34089 számú kérdése
  • 2009-10-21

2000-ben férjemmel Öröklési szerződést kötöttünk. Férjem 2008 nyarán elhunyt. A fél házat örököltem így tőle, mely 3.750.000 Ft értékű. Napokban kaptam az APEH-tól egy levelet, melyben az illetéket 145.000 Ft-ban állapították meg. Kérdéseim:
Miért nem vonták le belőle a temetési költségeket? Úgy tudom azt le szokták vonni. Jó-e ez az illetékmegállapítás (én sokallom)? Úgy tudom 20 millió alatt nem kell illetéket fizetni, ez esetben mégis kell?
Várom mielőbbi válaszát.
Köszönettel
D.Erzsébet

Tisztelt Erzsébet! Azért nem vonták le, mert ez nem öröklés, hanem visszterhes szerzés volt, amelyből nem kell levonni... A másik kérdésére ugyanez a válasz, öröklés esetében valóban nem kellene fizetni, de ez örklési szerződés alapján, azaz visszterhesen szerzett ingatlan...
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: