Tisztelt ügyvéd úr! Elöször is köszönöm a válaszukat. Másodszor kapcsolodva a korábbi kérdésemhez ,akkor ha az öröklési szerzödéssel szerzett ingatlan lakott,vagy nem, az teljesen mindegy az illeték kiszabásánál? Korábban azt a tájékoztatást kaptam,mivel a fiam ott lakott(oda is volt bejelentve)ezáltal lakott ingatlan után kellene fizetni az illetéket,amit 6.8 milliós érték után kell kiszámolni. Ugyan akkor felhivták a figyelmem.hogy a temetési költség levonható az illetékből. Most ezek az információk valósak ,vagy félre tájékoztattak.Ha lakott akkor 6.8,ha viszont üres az ingatlan 9 millió után kell az illetéket fizetni.Elnézést az ismételt megkeresés miatt,köszönöm ismételt válaszukat.PÉTER