• ildiko 34323 számú kérdése
  • 2009-11-11

Ingatlanrészt, szeretne ránk iratni egy idős rokon hölgy, bár nem vérszerinti rokon az illető, az apám második felesége. Jelenleg mi ápoljuk, mivel leesett a lábáról a Kanadában élő unokaöccsét, viszont teljes mértékben ki akarja zárni az ingó és ingatlan megörökléséből. Ez az átirásos dolog mikor lép érvénybe mi szerepel benne támadható e az örökös részéről adott esetben. Olyan szerződést szeretnénk ami mindkét fél részére biztonságos, valamint ez a verzió milyen illetékköte-lezettséggel jár. Az idős hölgy a mi otthonunkban tartózkodik, sok számla elmaradása van, ami a rezsit illeti, kérdezzük kinek a kötelessége fizetni a számlákat ilyen esetben? Az örökösök fizetik ki az elmaradást adott esetben, vagy mindeni belefizet, aki a házon valamilyen részben tulajdonos? Válaszukat nagyon köszönjük.

Tisztelt Ildikó! A kérdése alapján egy tartási vagy öröklési szerződésnek lehet létjogosultsága, amely az aláírást követően azonnal hatályba léphet. Az örökös részéről a megtámadást egyetlen esetben sem lehet kizárni, de annak sikerét a tartalmilag és formailag megfelelő szerződés gyakorlatiag kizárja, ami viszont már az eljáró ügyvéd szakmai tudásának függvénye elsősorban.

A számlák kifizetése megállapodás kérdése, és a tartási vagy öröklési szerződéstől váasztásától is függ. Az örökösre - mármint a kanadai unokaöccsre csak akkor terhelhető, ha Ő fog örökölni, de azt a fenti tervek kizárják...

Amennyiben további kérdései merülnek fel,vagy a kérdésében foglaltak megvalósítást tervezik, úgy Irodánk készséggel áll a rendelkezésükre, kérem, hogy keressenek...
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: