• Adrienn 34437 számú kérdése
  • 2009-11-21

Nagymamám eltartási szerződést kötött idén májusban a szomszédokkal, amivel igazán baj nincs is, mert mi részünkről gondozni nem tudtuk volna anyukám nővére viszont igen de ő meghatalmazással - tudtunk nélkül - minden hónapban felvette a nyugdíját. Kérdéseim a következők lennének:
- édesanyámat így teljesen megfoszthatják örökösi jogától
- a temetés költségei a gondozót illeti vagy a nagymamám spórolt pénzéből kerül rendezésre
- a spórolt pénzre amennyiben nem abból fizették a temetés költségeit ki jogosult
Válaszukat előre is köszönöm

Tisztelt Adrienn!
1. igen, de ha ehhez az édesanyja adja a meghatalmazást, akkor nem jár el jogszerűtlenül a nővére.
2. Ez a szerződés függvénye.
3. Ha a szerződés nem adja az eltartott tulajdonába, akkor a hagyaték része, amelyre a törvényes öröklési szbaályok érvényesülnek.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: