• Gabriella 34619 számú kérdése
  • 2009-12-06

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Apósom 2009. december 3-án elhunyt, és e napon tudtuk, meg hogy 2007. decembere óta eltartási szerződést kötött egy házaspárral, akik jelenleg válófélben van, és nem laktak folyamatosan apósomnál. Kijelentették, hogy a temetés költségeit nem tudják állni, így mi intézzük, intéztük a temetést.
Kérdésem, hogy az eltartási szerződés megtámadható-e, azon indokkal, hogy nem állták a temetés költségeit, illetve nem teljesítették a szerződésben foglaltakban a megfelelő eltartást. A házban leírhatatlan kosz és rendetlenség uralkodik. Kérdésem lenne még, hogy mivel a ház fele - az anyai rész - a sógorom és férjem tulajdona, van-e lehetőség a ház egy részét lezáratni.
Köszönettel: Gabriella

Tisztelt Gabriella! A szerződés megtámadható, de annak sikerét már nehezebb megítélni, a korrekt válaszhoz több információra és a szerződés ismeretére vanlenne szükség. A lakást a tulajdonosok közösen jogosultak használni, így az egyoldalú lezárás nem jogszerű.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: