Tisztelt Ügyvéd Úr!
Apósom 2009. december 3-án elhunyt, és e napon tudtuk, meg hogy 2007. decembere óta eltartási szerződést kötött egy házaspárral, akik jelenleg válófélben van, és nem laktak folyamatosan apósomnál. Kijelentették, hogy a temetés költségeit nem tudják állni, így mi intézzük, intéztük a temetést.
Kérdésem, hogy az eltartási szerződés megtámadható-e, azon indokkal, hogy nem állták a temetés költségeit, illetve nem teljesítették a szerződésben foglaltakban a megfelelő eltartást. A házban leírhatatlan kosz és rendetlenség uralkodik. Kérdésem lenne még, hogy mivel a ház fele - az anyai rész - a sógorom és férjem tulajdona, van-e lehetőség a ház egy részét lezáratni.
Köszönettel: Gabriella