• Adrienn 34641 számú kérdése
  • 2009-12-07

Tisztelt Ügyvédnő/Úr !

Férjem édesanyjáék hárman voltak testvérek. Már csak egy nagynéni él, akinek a férje már régen meghalt és gyermeke sincs. A két már elhunyt testvérének 2-2 gyermeke van. Úgy tudjuk, hogy ha a nagynéni elhalálozik, a testvérei gyermekei egyenlő arányban lesznek az örökösök. A nagynéninek egy ingatlanja van, amely képezi majdan az örökséget. A néni idős, beteg, ápolásra szorul. Egyik testvérének két gyermeke vállalná az ápolását. Kérdésem, hogy ha a néni hivatalos végrendeletben nyilatkozik, hogy elhunyta után a megnevezett két gyereket jelöli ki kizárólagos örököseként, ennek ellenére a meg nem nevezetteknek létezik-e köteles rész vagy kizárhatóak az öröklésből.

Köszönettel: K. Adrienn

Tisztelt Adrienn! Nem a végrendelet (!!!) hanem a tartási vagy öröklési szerződés lehet a megfelelő megoldás a leírt problémára. Amennyiben további kérdései merülnek fel, úgy kérem, hogy keresse Irodánkat bizalommal!
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: