Tisztelt Ügyvédnő/Úr !
Férjem édesanyjáék hárman voltak testvérek. Már csak egy nagynéni él, akinek a férje már régen meghalt és gyermeke sincs. A két már elhunyt testvérének 2-2 gyermeke van. Úgy tudjuk, hogy ha a nagynéni elhalálozik, a testvérei gyermekei egyenlő arányban lesznek az örökösök. A nagynéninek egy ingatlanja van, amely képezi majdan az örökséget. A néni idős, beteg, ápolásra szorul. Egyik testvérének két gyermeke vállalná az ápolását. Kérdésem, hogy ha a néni hivatalos végrendeletben nyilatkozik, hogy elhunyta után a megnevezett két gyereket jelöli ki kizárólagos örököseként, ennek ellenére a meg nem nevezetteknek létezik-e köteles rész vagy kizárhatóak az öröklésből.
Köszönettel: K. Adrienn