Tisztelt Ügyvéd Úr!
Eladtam egy házat 11millió forintért. Elvileg ez lenne az alapja a vagyonszerzési illetéknek. (Adásvételi stb.) Az APEH gondolt egyet és szemlézte a házat. Megállapította, hogy az értéke 12millió és ez után fizessem a vagyonszerzési illetéket. Ezekről természetesen nem kaptam semmilyen értesítést. (Sem a szemléről, sem arról, hogy mi alapján számolták az illetéket.) A szemléről is csak nem hivatalos úton szereztem tudomást. Következő a kérdésem: ehhez van joga az APEH-nak és így kell eljárni, minden értesítés nélkül?