• János 34764 számú kérdése
  • 2009-12-16

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Tíz éve kötöttünk eltartási szerződést egy fiatal emberrel.Pár évig semmi gond nem volt, de mára már megváltozott.
2-3 havonta látjuk csak,a telefonjait cserélgeti, nem érjük el.A különböző tartozásairól a levelek hozzánk érkeznek,amiben már a végrehajtások szerepelnek.Ha netán utolérjük, letagad mindent.
Így a házunk is veszélyben van,bármikor elárverezhetik?
Hogyan tudjuk ezt az állapotot megszüntetni? Az eltartási szerződést milyen módon lehet megszüntetni?
Előre is köszönöm szíves válaszát.

Tisztelt János!

1.) Igen, elviekben legalábbis sajnos veszélyben van a ház.

2.) Meg kellene próbálni egymás között peren kívül felbontani a tartási szerződést, és amennyiben ez nem járható út, akkor bíróság előtt kell ezt intézni.

Tisztelettel
dr.Baksa Erika ügyvéd
6000 Kecskemét, Rákóczi út 21.B
+ 36 76 479605

drbaksae@t-online.hu

Közösségi oldal: