Tisztelt Kriszti!
A tartási szerződés ismerete is szükséges lenne a korrekt válaszhoz, de néhány dolgot így is meg lehet állapítani:
- a kórházi elhelyezés nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tartás nem teljesül, különösen akkor nem, ha ez orvosilag indokolt vagy javallt;
- a szerződés mindenképpen megtámadható a testvér által, kérdés inkább az, hogy ezt alappal teszi-e vagy sem;
- ez utóbbi kérdés kapcsán kellene több info;
- érdemes lehet egy konzultáció erejéig ügyvédi segítséget igénybe venni, aki meg tudja állapítani a pontos helyzetet és a szereplők lehetőségeit.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu