Tisztelt Ügyvéd Úr!
Férjem édesanyja 78, édesapja 86 éves. Súlyos mozgáskorlátozottakká váltak mindketten, otthon kell ápolni őket, felkelni nem tudnak az ágyból.
Erre a célra fogadnunk kell egy bejáró ápoló-házvezetőnőt, mert mi nem tudjuk ellátni őket, messze lakunk tőlük. Ebbe ők bele is egyeztek, mert nincs más lehetőség jelenleg.
A lakásuk a saját nevükön van, nem szeretnénk, ha valaki furfangos úton megszerezné tőlük és haláluk után nem az én férjem örökölné, aki egyedüli szerető és gondoskodó gyerekük.
Időnként ugyanis félrebeszélnek kicsit már az idős szülők, és mindenkinek szót fogadnak, aki kedves velük. Mi pedig sajnos távol vagyunk tőlük...
Hogyan biztosíthatnánk, hogy a férjemé legyen a lakás a haláluk után biztosan, /és ne esetleg a gondozónőé, aki mindig velük lesz/?
Milyen hivatalos iratot lehet készíttetni erről?
Köszönettel várom válaszát:
Zoli.