isztelt Ügyvédnő!
Nagyapám kb. 50 évvel ezelőtt vásárolt ingatlana, vagyis a házat szegélyező telehatár földhivatali bejegyzése nem a tényleges, kerítéssel bekerített határvonalat ismeri. Nagyapám 1992-ben elhalálozott, s az édesapám 2009-ben elhalálozott testvére után örökli az ingatlant. A mai napon a szomszéd bejelentése alapján bizonyos részre -tulajdoni joggal érvelve - igényt tart. Lehetséges-e, hogy ennyi idő után a számunkra ismeretlen, az ő elmondása szerint és a földhivatal bejegyzése szerinti telekhatár az érvényes? Jelentős mértékben változik a telek értéke, mert a zsákutca végén elhelyezkedő telek egyetlen kapubejárójának -ami az autó bejutását a telekre - elvenné. Mindössze gyalogosan lehetne az ingatlant megközelíteni.
Válaszukat köszönöm!