• afemini 37414 számú kérdése
  • 2010-08-30

isztelt Ügyvédnő!

Nagyapám kb. 50 évvel ezelőtt vásárolt ingatlana, vagyis a házat szegélyező telehatár földhivatali bejegyzése nem a tényleges, kerítéssel bekerített határvonalat ismeri. Nagyapám 1992-ben elhalálozott, s az édesapám 2009-ben elhalálozott testvére után örökli az ingatlant. A mai napon a szomszéd bejelentése alapján bizonyos részre -tulajdoni joggal érvelve - igényt tart. Lehetséges-e, hogy ennyi idő után a számunkra ismeretlen, az ő elmondása szerint és a földhivatal bejegyzése szerinti telekhatár az érvényes? Jelentős mértékben változik a telek értéke, mert a zsákutca végén elhelyezkedő telek egyetlen kapubejárójának -ami az autó bejutását a telekre - elvenné. Mindössze gyalogosan lehetne az ingatlant megközelíteni.
Válaszukat köszönöm!

Tisztelt afemini!

Elvileg nem kizárt, hogy jogos a szomszéd igénye, de ennél többet ennyi info alapján nem lehet mondani.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: