Az élettársam közel 10 éve nekem ajándékozott egy ingatlant. Sajnos, nemrég meghalt az élettársam, és az eddig nem is látott gyerekei követelték tőlem az ajándékozási szerződést. Mivel még nem voltam a közjegyzőnél, és így nem is volt hagyatéki végzés, ezért nem adtam oda nekik.
A közjegyzőnél derült ki, hogy ők már megszerezték az ajándékozási szerződés másolatát.
Azt nem értem, hogy ha nem volt még meg a hagyatéki végzés, és az ingatlan az én kizárólagos tulajdonomban van, akkor hogyan tudták megszerezni az ajándékozási szerződés másolatát? Milyen jogállamban élünk?