• János 37890 számú kérdése
  • 2010-10-27

Tisztelt Ügyvédúr!

2001-ben vásároltam az ingatlanomat. Tulajdonosként bekerültünk a földhivatalba, hitelt szerettünk volna felvenni, és most derült ki, hogy a tulajdoni lapon a helyrajzi számunk a szomszéd telekre szól. A földhivatalban belátták, hogy ők ezt rontották el 45 évvel ezelőtt, és azt mondták, hogy a jogi szabályok miatt nem fogják ezt megváltoztatni. Közölték velem, hogy a szomszéd tulajdonossal egy ügyvéd előtt írt papírral helyre állítják a problémát! A probléma az, hogy a szomszédban a tulajdonos meghalt. A fél házra már megvan az örökös, a másik fél házra ma volt a hagyatéki tárgyalás, ahol a felek nem egyeztek meg, és évekig tartó pereskedések, viták várhatóak, ezért a ház másik felére nincs tulajdonos, így sajnos az ügyvéd előtt nem tudunk papírt írni, a földhivatal nem állítja helyre a problémát, és én sem tudok hitelt sem felvenni, se a házat eladni!
Azt szeretném kérdezni öntől, hogy milyen jogi lehetőségeink vannak, hogy a földhivatal helyre tegye az állapotot, és ne kelljen nekünk erre éveket várni, mert ez egyáltalán nem az én hibám, hogy a földhivatal nem írja ezt át, és sajnos mégis nekem van a legnagyobb problémám belőle!? Mit lehet tenni, kihez forduljak?
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt János!

Nem könnyű helyzet, a rendelkezésre álló okiratok ismerete nélkül nem tudok semmit ajánlani...


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: