• Zsuzsa 37996 számú kérdése
  • 2010-11-09

Tisztelt Cím!

2009. aug-ban halt meg az illető, akinek holtig tartó haszonélvezeti joga volt a házon.
Eladásra kerül a ház. A kérdésem az, hogy ez a haszonélvezeti jog automatikusan törlődik-e, vagy nekem kell kérvényezni.
Szíves válaszát előre is köszönöm.
Zsuzsa

Tisztelt Zsuzsa!

Önnek kell kezdeményezni a haszonélvezet törlését, az eredeti, vagy hiteles másolatú halotti anyakönyvi kivonat becsatolása mellett. A földhivatali eljárásban ügyvédkényszer van, tehát Önnek a törlési kérelemhez ügyvédi képviseletet kell igénybe vennie.


Tisztelettel
dr.Koczka Judit ügyvéd
5600 Békéscsaba, Szigligeti u. 6.
+ 36 66 450055

koczkajudit@vodafone.hu

Közösségi oldal: