• Katalin 38001 számú kérdése
  • 2010-11-09

Férjem szülei meghaltak ingatlanjukból 1/3-ad részt örökölt. Egyik testvére benne lakik a lakásban másik testvére 1/3 rész örökös de ők ketten azt akarják elérni h férjem ne jusson örökrészéhez ezért próbálnak egymás javára ide oda lemondogatni azért hogy a bent lakó testvér soha ne fizesse ki a férjemet. Mit tud a férjem tenni ennek megakadályozására és milyen úton illetve mennyi időn belül juthat örök részéhez? Mennyi időt kell várni ha kell egyáltalán hogy örökrészéhez jusson akár peres úton is illetve a hagyatéki tárgyalástól számítva mennyi időn belül fordulhatunk bírósághoz?

Tisztelt Kérdező!

Figyelemmel arra, hogy az Ön által leírtakból a tényállás nem állapítható meg, ezért általánosságban arról tudom tájékoztatni, hogy az eljáró önkormányzat és közjegyző munkaterhétől függ, hogy mikor kerül sor a hagyaték átadására. Amennyiben a hagyatékot érintően az örökösök között vita van, úgy a közjegyző ideiglenes hatállyal adja át a hagyatékot, azzal, hogy az erről rendelkező végzés kézbesítésétől számított 30 napon belül lehet peres eljárás keretein belül az esetleges igényeket érvényesíteni.


Tisztelettel
dr.Rácsai Lajos ügyvéd
H-4025 Debrecen, Piac u. 1-3.
+36 52 432326
http://racsaidr.hu
racsai@racsaidr.hu

Közösségi oldal: