• Imre 38088 számú kérdése
  • 2010-11-21

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy Kecskeméten a Szolnoki hegyben 1993-ban közös osztatlan tulajdont vettem, 1700m"-ert, ami gazdasági zónába tartozik. Az össz terület 5500m" melynek 9 tulajdonosa van. Beépíthetősége 10% lenne, csak az a gond, hogy a területeik beépítettsége több mint 20-40% (lakóház, melléképület, garázs). Ez végett nem tudok építkezni, mert nem kapok új helyrajzi számot.
Ilyenkor mi a teendő?
Az ügyvéd küld a földkimérőhöz, onnan az építésügyre onnan a földhivatalhoz, onnan meg tovább. Igy nem tudom kinek kell a helyrajzi számot intézni.

Tisztelt Imre!

Ennek az összetett eljárásnak az eredménye lesz majd az, hogy megkapja az önálló helyrajzi számot a földhivataltól. Ebben az eljárásban van feladata a földmérőnek és az ügyvédnek, továbbá el fog járni az építésügyi hatóság és a földhivatal is. Sajnos ezt végig kell csinálni...

Tisztelettel
dr.Baksa Erika ügyvéd
6000 Kecskemét, Rákóczi út 21.B
+ 36 76 479605

drbaksae@t-online.hu

Közösségi oldal: