Tisztelt Ügyvéd úr!
Szeretném a segítségét kérni.1998.Áprilisában vásároltunk egy ingatlant a férjemmel Polgáron,melynek a teljes eladási vételárát kifizettük. Az adás vételi szerződésében az eladók vállalták azt,hogy az ingatlant terhelt jelzálogot(650 000 Ft)átíratják az ők által vásárolt ingatlanra.Ez a mai napig nem történt meg.Az adás vételi szerződést kötött ügyvéd nem csinál semmit ez ügyben.Mi már fordultunk a rendőrséghez is de ők nem tudnak ellenük tenni semmit ,azzal utasítottak el minket,hogy mi nem szenvedtünk anyagi kárt mivel az ingatlant átadták számunkra ,és mi be is költöztünk.Többszöri alkalommal is megkerestük őket,de ők nem hajlandóak rendezni az általunk vásárolt ingatlanról a jelzálogot.1998 óta pedig erre az ingatlanra történt jelzálogjog bejegyzés valamilyen parkolói cég által,ami természetesen még mindig terheli az ingatlant.
Ha tud segítsen,hogy mihez kezdjünk.Lehet őket perelni? Vagy mit lehetne kezdeni,hogy az ingatlan végre a mi tulajdonunkba kerüljön papíron is?
Válaszát és segítségét előre is megköszönném.
Judit!