• Gabriella 38243 számú kérdése
  • 2010-12-10

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Értesítést kaptam, hogy a Földhivatal a szomszédom kérésére felülvizsgálja a 36 évvel ezelőtt megállapított telekhatárt (amelyben azóta semmiféle változás, határozat nem született).
Megdöbbentem, hiszen a földhivatalokról szóló törvény 61/A §-át itt, külföldön, interneten elolvastam és én úgy értelmezem, hogy mivel akkor határozat született a telekhatárról és a méretekről, azt ennyi idő után felülbírálni nem lehet. "ingatlan-nyilvántartási eljárásban nincs helye újrafelvételi eljárásnak".
Vagy ezt figyelmen kívül lehet hagyni és egész életében zaklatni lehet ilyesmivel a szomszédot? Megjegyzem, háborítatlanul használtuk a saját területünket 36 éven át, a tulajdonostársak cserélődtek ugyan, de fel sem merült ilyesmi senki szomszéd részéről eddig.
Soha nem juthat nyugvópontra valami, ha a szomszéd ennyire ráér?

Tisztelt Gabriella!

Elvileg nem kizárt a szomszéd törekvésének jogossága, de nem tudom, hogy a jelenlegi helyzet hová vezet, lehet, hogy egyértelmű elutasításhoz...


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: