A fiam a tulajdonát képező lakást eladta, feleségemmel haszonélvezeti jogunk volt. Az eladási ár három részre oszlik, a tulajdonos és a két haszonélvező között. A fiam az bevételt kiegészítve forint kölcsönnel deviza hitelének végtörlesztésére fordítja. Mi a haszonélvezők, megajándékozzuk a haszonélvezetre jutó pénzzel a fiunkat.
Úgy olvastam itt, hogy ezután senkinek nem kell illetéket fizetni, de be kell jelenteni az Adóhatóságnak.
Nem tudom, hogy kell-e SZJA-fizetni és ha kell kinek.
Köszönöm fáradozásukat.
Tisztelettel Jenő