• Anikó 43504 számú kérdése
  • 2012-10-19

Tisztelt ügyvédi iroda!
Birtokháborítással kapcsolatban szeretném a segítségüket kérni.
A felettünk lakó a lodzsánk fölé két hónapja (ő aljzatára az épület síkjából kilógó kb. 40 cm.-re mi födémünkre belógó) "esővetőt" csináltatott vagyis szagterelőt mivel már több éve azt mondja tőlünk bűz árad a lakásába. Megjegyzem amit csak ő érez, már többször lehívtuk de ő hajthatatlan. Ez év augusztusában bejelentést tettünk az önkormányzatnál a"esővető" és az állandó zaklatás miatt, mivel a felszerelés óta szinte minden nap locsolta a lemezt. Az önkormányzatnál azt mondták a zaklatással nem ők foglalkoznak csak a lemezzel, így birtokháborítási eljárás indult. Nem tudtuk bizonyítani a locsolást és ázást, az alattunk lakó is elmondta hogy őt is locsolja de mivel nem látjuk a kezében a vizet amikor önti így ez nem nyert bizonyítást. Az ázással kapcsolatban pedig az volt a szakértő véleménye hogy nem tudja 100%-osan kijelenteni hogy amiatt van a beázás mert felverték az aljzatukat ami nincs ugyan leburkolva de szakszerűen van felhelyezve az "esővető". Természetesen mindent tagadtak hogy ők nem locsolnak nem zaklatnak.
Azt szeretném kérdezni hogy az "esővető" felszerelése jogszerű e, és mit lehet tenni ha ezek után folytatódik minden.

Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelt Anikó!
Nem tűnik jogszerűnek, már csak a társasházi okiratokba is ütközhet, ill. feltehetően nincs meg hozzá a társasházi jóváhagyás. A jelenleg foly eljáráson túl egyébként nincs - sajnos - további javaslatom vagy ötletem.



Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: