A Társasházunk jelentős közös költség tartozás miatt indított pert első fokon a tulajdonossal szemben megnyerte, a másodfok januárra van kitűzve. A Tulajdonos továbbra sem fizet, nincs munkája, a nyugdíjának nagy részét az adóhatóság letiltotta. Egyedüli vagyontárgya amiből a több milliós hátralékát rendezni tudná: a lakása. A friss tulajdoni lap kikérésekor azt tapasztaltuk, hogy a lakást egy családtagjának ajándékozta ő pedig haszonélvező lett. A kérdésem az, hogy van-e esélye a társasháznak a közös költség behajtására, és mivel a per már zajlik: ki az alperes. Van-e lehetőség arra, hogy a családtagon hajtsuk be a tartozást. A tulajdonos változást a közös képviselőnek nem jelentették be, nullás igazolás nem készült.