• Kacka 43651 számú kérdése
  • 2012-11-15

A Társasházunk jelentős közös költség tartozás miatt indított pert első fokon a tulajdonossal szemben megnyerte, a másodfok januárra van kitűzve. A Tulajdonos továbbra sem fizet, nincs munkája, a nyugdíjának nagy részét az adóhatóság letiltotta. Egyedüli vagyontárgya amiből a több milliós hátralékát rendezni tudná: a lakása. A friss tulajdoni lap kikérésekor azt tapasztaltuk, hogy a lakást egy családtagjának ajándékozta ő pedig haszonélvező lett. A kérdésem az, hogy van-e esélye a társasháznak a közös költség behajtására, és mivel a per már zajlik: ki az alperes. Van-e lehetőség arra, hogy a családtagon hajtsuk be a tartozást. A tulajdonos változást a közös képviselőnek nem jelentették be, nullás igazolás nem készült.

Tisztelt Kacka!

A jelenlegi helyzetben feltehetően a ajándékozási szerződés megtámadása lehet a megoldás, amelynek nyomán a tartozás behajtható lesz továbbra is a lakás elárverezése nyomán.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: