• Andrea 45212 számú kérdése
  • 2013-11-02

T. Cím,

Férjemmel a házasságom véglegesen megromlott, de a válási folyamatot még nem indítottuk el. Én viszont szeretnék elköltözni és ingatlant vásárolni. Megoldható-e, hogy ez az ingatlan ne legyen a házastársi vagyonközösség része hanem az én kizárólagos tulajdonom? Ha ennek megoldása bonyolult, akkor az megoldás-e, ha nagykorú lányom nevére veszem az ingatlant? Előre is köszönöm válaszukat, üdv.

Tisztelt Andrea!

Az Ön lehetőségeit az dönti el, hogy milyen forrásból vásárolja az ingatlant. Ha a közös vagyonuk terhére, akkor a tulajdonszerző személye másodlagos, mindenképpen a közsö vagyon részét fogja képezni, amire a férje tulajdonjogi igényt támaszthat. Ha viszont a különvagyona terhére történik a vásárlás, akkor nem szükséges tulajdonosként a lányát bevonnia.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: