Tisztelt Cím!
A helyzet az, hogy ha a közös vagyon terhére, a házassági együttélés alatt vásárolták az ingatlant, akkor az az ingatlan függetlenül az ingatlan-nyilvántartási bejegyzésről, közös. Közös a tulajdonjog, és közös a haszonélvezet is, vagyis egyszerűen közös.
Tehát a családjogi törvény rendelkezései az irányadók, az a fő kérdés, hogy amikor a férje elköltözött, akkor hogyan költözött el. Önként, vagy lakáshasználati díj ellenében, mégis hogyan. A haszonélvezet "kevés", mert valójában Önök mindketten tulajdonosok.
Tisztelettel
dr.Koczka Judit ügyvéd
5600 Békéscsaba, Szigligeti u. 6.
+ 36 66 450055
koczkajudit@vodafone.hu