• Marcella 45254 számú kérdése
  • 2013-11-11

A lakóingatlan tulajdoni lapján a házastársak egyike van bejegyezve tulajdonosként, a másik fél semmilyen formában nem szerepel azon.
A telek vásárlás, a lakóház felépítése közösen történt, a felvett kölcsöntartozás törlesztése folyamatban van. A kölcsönt a tulajdoni lapon NEM szereplő nevére vették fel, egyetemleges adóstárs a tulajdoni lapon szereplő fél.
Válás esetén kinek mi jár?
Milyen módon lehetséges, hogy jogszerűen tulajdonos legyen a tulajdoni lapon nem szereplő fél?
Megtisztelő tájékoztatásukat előre is köszönöm.

Tisztelt Marcella!

A házastársak adó- és illetékmentesen jegyeztethetik be a jelenlegi, ún.: ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonost az ingatlan-nyilvántartásba. Mindehhez a felek megállapodása és ügyvédi közreműködés szükséges, amelyben az Irodánkra is számíthatnak.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: