Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Élettársi kapcsolatban éltem jelenlegi feleségemmel 9 évet egy olyan házban, amely 50-50 %-ban feleségem és édesapja tulajdonában állt. A kilenc év alatt feleségem édesapja semmilyen tulajdonosi jogviszonyból fakadó kötelezettséggel járó munkát nem végzett. A ház részleges külső és teljes belső felújítását az én munkámból és pénzemből végeztük. (kert rendezése, fűtés rendszer átalakítása) A sok éven keresztül elvégzett munkám eredményeképpen, az akkoriban 12-13 milliót érő házat, 16,5 millió forintét értékesítettük. Közös életünket 2005-ben Bp XVII kerületben vásárolt házban folytattuk. Az ingatlan megvásárlásához az előző ház teljes vételárát felhasználtuk + az ingatlan 1/3 részére bankhitelt vettünk fel. Az ingatlannak így három tulajdonosan lett (apósom, feleségem és én).
Apósom mint jelzálog kötelezett, feleségem és én hitelfizetők lettünk. 2006-ban házasságot kötöttünk. Ezen idő alatt kizárólagosan az én fizetésemből éltünk ( feleségem munkanélküli volt, majd terhes lett és kislányunk született) és fizettük a ház részleteit, valamint a munkámból és fizetésemből fejeztük be, a kert rendezését, ciszterna építését, kerti kis ház építését, a ház külső megjelenésének befejezését. Apósom életközösségünk megléte alatt semmilyen munkát nem végzett. Időközben házasságunk megromlott, válóperünkben jelenleg a vagyonmegosztás van napirenden. Kérdésem, hogy a fenti tények ismeretében feleségem és apja joggal akar kizárni a tulajdonlapon bejegyzett 1/3 tulajdonrészemből.
Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Gábor