Tisztelt Ügyvédi iroda!
Házasságkötésünkkor férjem nevén volt egy telek. Erre építettünk közösen egy házat. Amikor pár éve kértünk tulajdoni lapot, akkor szembesültünk azzal, hogy férjem 1/1-ben tulajdonos. Már 39 éve vagyunk házasok, s benne vagyunk abban a korban, hogy az elmúlással is foglalkozzam. Szeretném a dolgokat rendbe tenni. Mi a jogi helyzet ha én, a feleség halok meg előbb? A gyerekeim nem örökölnek semmit, s a férjem akár el is adhatja, más nevére írathatja a házat? Mi a helyzet ha a férjem hal meg előbb? Nekem semmim sem lesz csak a gyerekeknek? Mi a megoldás? Ajándékozás a ház felére? Nagyon szeretném ha 1/2, 1/2 arányban lennénk tulajdonosok a későbbi problémák elkerülése végett!
Köszönettel várom válaszukat!
Üdvözlettel
Fehér Pálné