Tisztel Ügyvéd Úr! A kérdésem az alábbi lenne.
Élettársam 50-50%-ban tulajdonosa egy családi háznak. Az Ő részére ráterhelték az adó tartozását és még vannak egyéb banki tartozások, amik előbb utóbb végrehajtásra kerülnek. A volt felesége nem vett részt a hitelek felvételében nem írt alá semmit. Elárverezhetik a házat így, hogy a volt neje 50%-a tiszta? A férjnek nincs sem más ingatlana sem ingósága. A lakásomban élünk és élettársi szerződést készítettünk, hogy a lakásban található ingóság mind az én tulajdonom azt összeköltözésünk előtt vásároltam. Anyagilag függetlenek vagyunk egymástól csak a háztartási kiadásokon osztozunk.
Remélhetőleg ezen szerződés alapján nem feltételezhető, hogy közösen szerzett vagyonunk van? Még egy kérdés, mi történik az adóssággal ha nem tudják behajtani mert nincs mit? Várom válaszát. Köszönettel.