Üdvözletem!
12 éve elváltam, közös megegyezéssel,a lakásunk közös tulajdonban van.A bíróság közös használatban állapított meg.Egy év után az exem elköltözött,( nemén küldtem).
Most hogy anyagilag padlóra került, követelőzik hogy én vegyek fel hitelt a lakásra, mert Ő nem tud.(hitelképtelen). Bírósággal fenyegetőzik.
Én úgy tudom hogy a kiköltözéssel lemondott bizonyos jogairól,kérdésem hogy mik ezek a jogok.A tulajdonjogát nem vitatom, de biróság esetén dönthetnek e úgy hogy eladja a részét,12 év különélés után milyen költségeket lehet felszámolni neki, kérhet e ő lakbért a lakás másik felére,Hogy úszhatom meg ezt az egészet, ez az egyetlen vagyonom , a gyerekeim öröksége.
Köszönettel Tibor