Tisztelt Ügyvéd Úr!
Férjem 2 hónappal ezelőtt elköltözött közös otthonunkból Családi házban lakunk, melynek én 2/3 részben tulajdonosa vagyok, férjemé az 1/3.
Itt hagyott nekem 100.000,-ft havi kölcsöntörlesztést. Ebből 68.000,-ft házkölcsön, a többi pedig szabadon felhasználható hitel. A házkölcsönből 13.000 ft havi törlesztés,- az Ő nevén van a hitel. Az 55.000,-ft -nál adóstárs. A maradék hitel az én nevemen van, mivel az én keresetem volt mindig megfelelő a hitelfelvételhez.
Kérdésem a következő: köteles-e fizetni a kölcsönök felét, mert hogy együtt vettük fel házasságunk alatt? Vagy csak azt, amelyik az Ő nevén van? Hogyan osztozunk az ingatlanon? Levonható-e a tulajdoni részéből a tartozás? Amióta elköltözött, azóta én fizetem a tartozásokat.
Várom szíves tájékoztatását. Üdvözlettel: Márta