• Beatrix 45506 számú kérdése
  • 2014-01-16

Tisztelt ügyvéd nö/ úr

A kérdésem a következö lenne:
Van egy ingatlan ami az én tulajdonomat képezi 1:1 arányban.
Ezt az ingatlant szeretném az egyik lányom és a völegénye nevére átiratni ajándékozás jogcímen.
A völegény nem Magyar állampolgár , de nem is Európai.

1.)Milyen iratok / dokumentumok szükségessek a fiú részéröl az átíráshoz , és valójában van e- lehetöség arra , hogy odaajándékozzam az ingatlanrészt a részére.
továbbá , hogy mennyi illetéket kell ezután fizetni ...az az milyen %-ot.

2.) Van e- a férjemnek beleszólása abba , hogy én kinek és milyen jogcímen szeretném az ingatlant átadni ?

Válaszukat elöre is megköszönöm !

Tisztelettel Beatrix


Tisztelt Beatrix!

1. Nincs akadálya, de a vőlegénynek kormányhivatali enegdélyre lesz szüksége, ami egy plusz eljárás és némi plusz költséget jelent majd. A vélőgeénynek ráadásul illetéket is kell fizetnie. Ha csak a lányának ajándékozza, akkor sem engedély, sem illetékfizetés nem lesz.

2. Útlevél-jogosítvány, ill. az ezen szereplő adatok lesznek szükségesek. Az illeték 18 %.

3. Nincs.



Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: