• Irma 45597 számú kérdése
  • 2014-02-02

Tisztelt Ügyvéd úr!

Kanadai-magyar állampolgár ismerősöm szeretné értékesíteni kanadában lévő (kb. 25 éves) ingatlanát és végleg haza költözni. Szeretnénk tudni, hogy milyen szabályoknak kell megfelelniük, illetve a kanadai ház értékesítéséből származó összeget be kell-e jelenteni, kell-e adózni utána itthon.

Köszönettel: Irma

Tisztelt Irma!

A kinti eladással kapcsolatban túl sok információt nem tudok adni, hiszen arra a kanadai jogszabályok alkalmazandóak. Itthon viszont - mivel magyar állampolgár - az általános szabályok szerint vásárolhat ingatlant, ügyvédi közreműködés szükséges hozzá, de pl. engedélyre nincs szükség, ill. a kinti vételár is szabadon felhasználható a vásárlás során. Amennyiben további kérdései merülnek fel, úgy az alábbi módokon kereshetnek:


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: