• clarissa 45698 számú kérdése
  • 2014-02-26

Külföldi,pontosabban egy olasz állampogár szeretne magyarországon lakást vásárolni! Szeretnék neki segiteni,de nem tudom a jogi részét,kell-e adót illetve illetéket fizetnie és hány százalékot,esetleg van még ezen kivül más kötelezettsége,engedély,stb... köszönettel!!! Várom mielöbbi válaszát!

Tisztelt clarissa!

A vásárlás nyomán adót nem kell fizetnie, illetéket viszont igen. A fizetendő illeték mértéke a forgalmi érték 4 %-a. Engedélyre nincs szüksége,a magyar állampolgárokkal azonos feltételekkel vásárolhat ingatlant. A szerzés kapcsán még az ügyvédi lebonyolítás költségei merülnek fel, ügyvédi munkadíj, földhivatali díj, tulajdoni lap költsége. Amennyiben további kérdései merülnek fel vagy az Irodánk a lebonyolításban lehet a segítségükre, úgy kérem, hogy az alábbi módok valamelyikén keressen!



Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: