Tisztelt Ugyved Ur!
Sved allampolgar vagyok, nem kettös. Vegrendelet szerint örökölnek 3/4 reszet egy gyumölcsösnek. Ketten vagyunk örökösök es magyarorszagi ugyvedem ugy tajekoztatott - bar nem volt benne biztos -, hogy törveny szerint en csak a gyumölcsös felet örökölhetem.
Mit mond a törveny? Ha en csupan a föld felet örökölhetem, mi lesz a fennmarado negyedresszel?
Tovabba azt szeretnem megtudni, hogy ottani ugyvedemnek van-e joga alairni az adasveteli szerzödest nevemben. Hagytam nala egy alairt megbizast egy szbvany nyomtatvanyon, tehat nem közjegyzö elött. Ervenyes-e ez az irat szerzödeskötesnel?
Elöre is köszönöm a valaszat.
Anna