• Anna 45804 számú kérdése
  • 2014-03-25

Tisztelt Ugyved Ur!

Sved allampolgar vagyok, nem kettös. Vegrendelet szerint örökölnek 3/4 reszet egy gyumölcsösnek. Ketten vagyunk örökösök es magyarorszagi ugyvedem ugy tajekoztatott - bar nem volt benne biztos -, hogy törveny szerint en csak a gyumölcsös felet örökölhetem.

Mit mond a törveny? Ha en csupan a föld felet örökölhetem, mi lesz a fennmarado negyedresszel?

Tovabba azt szeretnem megtudni, hogy ottani ugyvedemnek van-e joga alairni az adasveteli szerzödest nevemben. Hagytam nala egy alairt megbizast egy szbvany nyomtatvanyon, tehat nem közjegyzö elött. Ervenyes-e ez az irat szerzödeskötesnel?

Elöre is köszönöm a valaszat.

Anna

Tisztelt Anna!

Nem tudom, hogy az ügyvéd kolléga mire alapozta ezt a véleményét, szerintem helytelenül tette ezt.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: