• Miklós 45908 számú kérdése
  • 2014-04-22

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönjük a gyors válaszát a 45893 számú hozzászóláshoz. A mai napon egyeztettem a Fővárosi Kormányhivatallal, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy szükséges kormányhivatali engedély a feleségem tulajdonszerzéséhez. Majd ezek után felhívtam a Nyíregyházi Kormányhivatalt, ahol pedig azt mondták, hogy nem szükséges az engedély. Az interneten is találtunk egy bejegyzést, amiben módosították az ezzel kapcsolatos törvényt:

"2013. 12. 15-e utáni ingatlanszerzések esetén a bevándorolt és menekült státuszú személyek ingatlanszerzése is engedélyköteles, tekintettel arra, hogy a Tft. 3. § c) pontjában lévő fogalom meghatározást hatályon kívül helyezte a 2013. évi CCXII. törvény 126. § (1) bekezdés a) pontja."

Ezzel szemben a Kormányhivatal honlapján pedig ez szerepel:

"A megszerzésre irányuló kérelmet a Kormány általános hatáskörű területi (megyei, fővárosi) államigazgatási szerve (a továbbiakban: Kormányhivatal) bírálja el. Nem engedélyköteles az ingatlanszerzés örörklés esetén, bevándorolt külföldi állampolgár, menekült, kettős állampolgársággal rendelkező állampolgár számára, ha az egyik állampolgársága magyar, külföldön élő magyar állampolgároknak, külföldi állampolgároknak, ha az EU valamely tagállamának állampolgárai."

Nem tudjuk, hogy mitévők legyünk, ugyanis egyik helyen ezt írják, a másik helyen pedig azt mondják és senki nem tudja garantálni, hogy szükséges-e a Kormányhivatali engedély, vagy sem! Így nem merünk belevágni az ingatlanvásárlásba.
Önnek mi a javaslata ezzel kapcsolatban?
Válaszát előre is köszönjük!

Tisztelt Miklós!
Én továbbra is azt állítom, hogy nem szükséges engedély. Abban viszont nem értek egyet Önnel, hogy ez akadálya legyen a vásárlásnak. Az eljárás díja 50.000 Ft, amivel ugyan megdrágul a vásárlás, legfeljebb a földhivatal nem fogja kérni az engedélyt...

Megbízás esetén egyébként - kérdéses esetben - az okiratok alapján előzetesen meg szoktuk "interjúvolni" az okmányirodát, hogy szükség van-e az engedélyükre, meg is szoktuk kapni, elég jó munkakapcsolatban állunk velünk.

Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: