• Katerina 46274 számú kérdése
  • 2014-08-20

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Két orosz állampolgárságú testvér milyen feltételekkel vehet saját részére ingatlant Budapesten (50-50%-os tulajdonrésszel)? Az egyik testvér Budapesten tanul és dolgozik és tanulmányi tartózkodási engedéllyel rendelkezik, másiknak nincs tartózkodási engedélye, de ide szeretne a későbbiekben költözni. Igaz, hogy ilyen esetben tulajdonszerzéshez engedély szükséges? Ezt hol és hogyan lehet megszerezni? Milyen papírok még szükségesek a lakás eladójától és a vevőktől?
Válaszát köszönöm.

Tisztelt Katerina!
A vásárlásuknak jogi akadálya nincs, de az tény, hogy a tulajdonszerzésükhöz kormányhivatali engedély szükséges. A mi irodánk a vevők megbízása alapján eljár mind az adásvétel lebonyolítása, mind az engedély megszerzése kapcsán,így amennyiben ezzel egyetért, kérem, hogy keressen meg közvetlenül - az alábbi módok valamelyikén - és úgy részletes tájékoztatást tudok adni a vásárlás folyamatáról, a szükséges információkról, ill. a költségvonzatokról.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: