• D.Szilvia 46408 számú kérdése
  • 2014-10-01

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Az ismerősöm német állampolgár!De a nagymamája sváb magyar!Soroksáron élt,míg el nem küldték onnan a háború után!
Meg ő sem tudja,hogy milyet vegyen!Olyat,amihez tartozik szőlő is,vagy csak simán nyaralót!Van különbség közte?
Válaszát köszönöm!
D.Szilvia

Tisztelt D.Szilvia!

A német állampolgár engedély nélkül vehet itt ingatlant, de földnek minősülőt (szőlő, rét, stb.) csak 1 hektár nagyságig és a földekre vonatkozó speciális szabályok szerint, amely kissé meghosszabbítja a vásárlási folyamatot.

A nyaraló (üdülő) megvásárlása egyszerűbb és gyorsabb!


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: