• János 46992 számú kérdése
  • 2015-05-19

Tisztelt Dr. Nagy Zoltán Ügyvéd Úr!
Kérdésem a következő lenne: Életjáradéki szerződést
kötöttem egy házaspárral közel húsz éve. A bácsi kb. 10 éve meghalt, s tegnap a néni is elhunyt. Mi ilyenkor a teendőm, hol kezdjem az ügyintézést?
Üdvözlettel: János

Tisztelt János!

Ha életjáradéki volt a szerződés, akkor Ön már az ingatlannak a tulajdonosa. Az egyéb bejegyzett terhek - életjáradéki jog, haszonélvezet - törölhető az ingatlan-nyilvántartásból, de szükség van hozzá az elhunyt jogosultak eredeti anyakönyvi kivonatára.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: