• Attila 47105 számú kérdése
  • 2015-07-19

Üdvözlöm!

Tartási szerződés felbontásáról érdeklődnék:

Egy adott ingatlanért "cserébe" lett kötve tartási szerződés,közjegyző előtt 8 éve.
De az eltartott szerencsére még jó egészségnek örvend, és szeretné felbontani a szerződést.Tényleges eltartás nem történt még eddig.
Egy oldalúan van erre lehetősége, illetve ilyen esetben a földhivatali bejegyzés hogy alakul?

Az adott ingatlant az eltartó(1/1 tulajdonos) szeretné használni bővíteni, beköltözni. Az eltartott pedig inkább eladná az ingatlant (ha a tartási szerződést felbontja)

Köszönöm!

Üdv.Attila



Tisztelt Attila!

A szerződő felek közös megegyezéssel szabadon felbonthatják a szerződést, vagy pl. átalakíthatják életjáradéki szerződéssé. Az sem kizárt, hogy közös döntés alapján adják el, és az újonnan vásárolt másik lakás kerüljön be a tartási kötelembe.
Amennyiben nincs közös megegyezés, úgy bármelyik fél az átalakítás vagy a felbontás iránt pert indíthat.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: