• Ilona 47125 számú kérdése
  • 2015-07-21

Sajnos papir nélkül gondoztam egy házaspárt akiknek van egy lányuk aki abszólult nem foglalkózott az idös szüleivel, a nénit 2004-ben tisztességesen ektemettük a bácsival mivel kettőjük nyigdija nem volt elég a temetésre igy ki kellet pótolnom. 2004 szeptemberben a bácsi kapot egy kisseb infarktus, amitöl részlegesen lebénult 2006-ban jobboldalára teljesen lebénult mivel tobra is tisztességesen gondoztam rám iratta a háza haszónélvezeti jógát. de a ház eléggé romos állapotba van igy nem lehet lakni vérszerinti gyereke nem hajlandó semmit tenni.2013. február 19én a bácsi meghalt és én temettem el a saját pénzemböl, kértem váltsa meg a haszónélvezetemet, és fizesse ki az édesapjára amit költöttem mivel a nyugdija csak a gáz, villany és a kötelező biztósitásra volt elég, I. II. másodfokon is el vesztettem a pert semminek nem néztek utána, most nem tudom hová tudnák fordulni.
Válaszukat előre is köszönöm szépen ha egy mod van rá az eimail cimemre legyenek szivesek a választ küldeni

Tisztelt Ilona!
Amennyiben Önnek az ingatlanon haszonélvezeti joga van, a lány pedig tulajdonos, úgy nem tudja bírósági úton kikényszeríteni a tulajdonost, hogy váltsa meg a haszonélvezeti jogot. Kivétel, ha eladásra kerül az ingatlan, úgy a szerződésben ön is szerződő fél lesz, és a vevőtől tudja megkapni a haszonélvezet, mint vagyoni értékű jog ellenértékét. A perrel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nem tudom, hogy mire irányult volna...

Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: