Tisztelt Ügyvéd Úr!
Jelenleg édesapámmal élek az ő önkormányzati lakásában. Vidéken van egy lakásom, 2 éve nem élek benne. Eldöntöttem, hogy elcserélem egy budapesti önkormányzati lakásra. Találtam is egy partnert. X. kerület, 58nm, komfortos lakás. Egyedül költözök oda. Jövedelmem jelenleg minimális, 63e Ft nettó/hó. A csere kezdete előtt, kérdeztem az önkormányzatot, hogy a szociális lakbérre jogosult vagyok e. Megerősítették, hogy igen. A jövedelmem az előbb leírt összeg, össz ingóságom nem haladja meg a 600 Ft-ot se, a csere tárgyát képző lakásomon kívül nincs semilyen ingatlanhoz köthető tulajdon részem, valamint a csere szerődésbe is beleírtuk, hogy egyedül költözök az önkormányzati (komfortos) lakásba. Múlt héten kértek egy friss jövedelemigazolás a lakbér megállapításához. Az összeg a fent leírt. Mondták, hogy ez jó lesz így. 2 napja hívtak, hogy elkészült a hozzájáruló nyilatkozat. Bementem aláírni. Majd mondja az ügyintéző akivel végig vittük a folyamatot. Közölte, hogy mivel egyedül költözök, és a lakás 58nm-es, nem vagyok jogosult a szociális lakbérre. Erre létezik valami törvény? Van rá esély,hogy a bérleti szerződés aláírása után ismételten kérjem a költség csökkentés, és megkapjam? Ez rosszul esett, hogy már az elején erről a kizáró tényezőről (58nm, egyedül költözök) semmit se mondtak. Pedig én a legelején már elmondtam, ők pedig megnyugtattam. Válaszát előre is köszönöm!