• Anna 47749 számú kérdése
  • 2016-04-25

Tisztelt ügyvédnő!
Nem lakott romos tanyám szomszédja állattelepet kíván bővíteni. Kérése hogy minősíttessem gazdasági épületté mert ez a feltétele. Beleegyeznék a jogi tanács megfontolását kővetően. Kérdéseim:
- Ebből milyen hátrányaim erednek?
- Értékét veszti-e, kompenzálható-e?
- Mi a teendőm, elég-e egy formanyomtatvány aláírása?

Válaszát előre is köszönöm, Anna

Tisztelt Cím!

Minden bizonnyal az a szomszéd kérésének az alapja, hogy az Ön ingatlana ne lakóingatlan legyen, mert az nem lehet a telep mellett.

Az a kérdés, hogy Ön az ingatlant mire használja, hogyan akarja értékesíteni, hasznosítani. Annyi hátránya lehet belőle, hogy az az épület lakás célját szolgáló helyiség hivatalosan a jövőben nem lehet.

De, ha most sem használja lakás célra, és nem is akarja ilyen módon használni, hanem csak mezőgazdasági célokat szolgál, vagy ekként akarja eladni, bérbe adni, akkor semmilyen hátránya nem lesz belőle.

Ha Ön ezt veszteségként éli meg, akkor vagy meg tud egyezni a szomszéddal, pénzbeli térítésről vagy nem. Jogszabály alapján nem kényszeríthető ki, azaz nem "jár" térítés, pénzbeli kompenzálás.

Földhivatali szempontból elég a formanyomtatvány kitöltése, aláírása, beadása.

Tisztelettel
dr.Koczka Judit ügyvéd
5600 Békéscsaba, Szigligeti u. 6.
+ 36 66 450055

koczkajudit@vodafone.hu

Közösségi oldal: