• Imre 47779 számú kérdése
  • 2016-05-09

Tisztelt Ügyvédnő, Ügyvédúr!

Szívességi lakáshasználati szerződéssel kapcsolatban fordulok Önökhöz.
Mint befogadónak (tulajdonos). 07.01. nappal lejár a Befogadottak és köztem létrejött szerződés. Jelenleg úgy néz ki, hogy nem tudják kiürítési kötelezettségűket vállalva elhagyni határidőre az ingatlant. A szerződést Közjegyző készítette és végrehajtási záradékkal van ellátva. Kérdésem az lenne, hogy körülbelül mennyi idő, míg birtokba vehetem a lakásomat. Mi a tényleges menete egy kiürítési procedúrának?
Kötbér is lett meghatározva napi lebontásban. Elmondásuk szerint nem fognak fizetni. Honnan tudják lefogni a kötbér összegét? Fizetésből, számlájukon tartott pénzből, esetleg ráterhelik a most épülő házukra?
Válaszukat köszönöm!

Üdvözlettel:
Imre

Tisztelt Imre!

A vh. eljárás néhány hónapot vehet igénybe, a pénzügyi követeléseket pedig az egyéb vagyontárgyukra vagy jövedelmükre lehet végrehajtani.


Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: