• Viktor 48356 számú kérdése
  • 2018-07-17

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Nem règ vàsárolt ingatlanunk kapcsàn tudomásunkra jutott, hogy a terület ahol az ingatlan álható, egy építőközösség része. Erről a vásárlás előtt az Eladó minket mint leendő Tulajdonosokat nem tájékoztatott.
Utólag, egyáltalán nem hivatalos forrásból értesültünk erről.(közösségi oldal, ahol az építőközösség vezetője kérésre elektronikusan továbbított néhány régi okiratot az építőközösséggel kapcsolatban).Mivel egy újonnan beépülő területről van szó, a leendő infrastrukturális beruházásokhoz az itt lakók anyagi hozzájárulását kérik, telkenként leosztva a leendő beruházások költségeit. Kérdéseim ezzel kapcsolatban, hogy jogos-e az épìtőközösség igénye,holott az Adásvételi szerződésünkben rögzitve van, hogy az ingatlanunk kifejezetten teher-és igènymentes. Az ingatlanunk továbba egy társasház része, ami két telken fekvő 12 lakást jelent. A társasházi lakástulajdonosoktól még sem telkenként, hanem lakásonként kérnének anyagi hozzájárulást. Ez jogszerű így? Milyen formában kellett volna az építőközösség vezetőjének megkeresni az új tulajdonosokat?
Segítségét köszönöm!

Kedves Viktor!

Az adásvételi szerződés és az építőközösségi iratok ismerete nélkül nem tudok érdemi nyilatkozatot tenni.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: