Tisztelt Ügyvédi Iroda!
Új építésű ikerház felet tervezek venni, olyan konstrukcióban, mikor a kivitelező és az építtető ugyanaz a cég, én pedig a vevő lennék, aki még az építkezés kezdése előtt foglalózik. Szeretnék megbízni egy saját műszaki elenőrt, aki az én érdekeimet szem előtt tartva, felügyeli, hogy minden a szerződésben meghatározottak szerint történik-e.
Az lene a kérdésem, hogy milyen jogcímen tudom ezt megtenni? Hivatalos műszaki ellenőri státuszban nem fogadhatom fel, hiszen az van sajátja a kivitelezőnek. Van esetleg erre valamilyen bevett gyakorlat?
Köszönettel:
Péter