Tisztelt Ügyvéd Úr!
A tulajdonomban van egy beépítetlen belterület a falu utolsó háza után közvetlenül, és ide szeretnék építkezni. A tervezőtől tudtuk meg, hogy erre a területre az önkormányzat 2011-ben egy lakóparkot tervezett, és az én területemen menne egy 16m széles út. Az önkormányzatnál azt a választ kaptuk, hogy nekik nincs fedezetük arra, hogy a területet kisajátítsák, valamint hogy ezt a tervezetet megvalósítsák. Viszont mivel a tervezet hatályos, így nem engedik, hogy építkezzek. A problémám az is, hogy erről a tervezetről semmiféle értesítés nem kaptam, az önkormányzat azt állítja, hogy kifüggesztették a faliújságra.
A kérdésem az lenne, hogy Ön szerint az önkormányzat így jogszerűen járt el? Ebbe az esetben milyen lehetőségem van, hogy a saját telkemen építkezhessek?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Dóra